REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma KoRo RIW inwestuje w Bytomiu [FILM]
Firma KoRo RIW Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalowych do dźwignic będzie już 6. przedsiębiorstwem, które zainwestowało w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby.
Nowy dworzec zwiększy komfort obsługi podróżnych na stacji w Zduńskiej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Nowy dworzec zwiększy komfort obsługi podróżnych na stacji w Zduńskiej Woli
Finiszuje modernizacja dworca kolejowego w Zduńskiej Woli. Obiekt odzyskuje dawny blask dzięki współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Miasta Zduńska Wola. Od grudnia br. przebudowany obiekt zwiększy komfort podróżowania m.in. do Łodzi i Sieradza. Odnowiona została elewacja budynku. Ostatnie prace prowadzone są wewnątrz dworca. Wartość inwestycji ze środków RPO woj. łódzkiego to ok. 4,5 mln zł.
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskichartykuł
Pokaż artykuł
Rozkład jazdy 2024/2025: Jeszcze więcej połączeń Kolei Dolnośląskich
2025 rok będzie kolejnym, rekordowym dla Kolei Dolnośląskich pod kątem pokonanych kilometrów. Pociągi zaczną kursować według nowego rozkładu jazdy 15 grudnia, a regionalny przewoźnik uruchomi w nim najwięcej pociągów w swojej historii.
Setki milionów złotych dotacji dla KD. Środki unijne zmieniają dolnośląską kolejartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych dotacji dla KD. Środki unijne zmieniają dolnośląską kolej
Ostatnia konferencja prasowa dotycząca unijnych środków dla Kolei Dolnośląskich dotyczyła przekazania ponad 600 milionów złotych na zakup nowoczesnego taboru. Na stacji Wrocław Główny zaprezentowano przy okazji pociąg w unijnych barwach. Ale te 618 mln zł na nowoczesne pociągi to tylko część środków unijnych, które w ostatnich latach sprawiły, że po torach w biało-żółtych barwach jeżdżą nowoczesne pociągi.
Za ponad 1,1 mld zł samorząd województwa pomorskiego kupi 31 elektrycznych pociągów!artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 1,1 mld zł samorząd województwa pomorskiego kupi 31 elektrycznych pociągów!
Kolejowa rewolucja na pomorskich torach dzieje się na naszych oczach. Już za 3 lata stare, kilkudziesięcioletnie jednostki EN57, które jeszcze kursują po Pomorzu będziemy mogli zobaczyć w muzeum kolejnictwa. Samorząd województwa uruchamia pełną opcję na zakup łącznie 31 nowych elektrycznych składów. Będzie to możliwe również dzięki porozumieniu z PKP SKM. Wartość projektu to ponad 1,1 mld zł.
Zabytkowy dworzec Toruń Wschodni otwarty dla podróżnych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec Toruń Wschodni otwarty dla podróżnych [FILM]
Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę dworca Toruń Wschodni. Dzięki niej pochodzący z początku XX w. obiekt stał się przestrzenią nowoczesną i dostępną dla wszystkich podróżnych. Dzięki inwestycji wybudowany w 1909 roku neogotycki dworzec Toruń Wschodni odzyskał historycznych blask.
Pociągiem z Katowic w stronę Ligoty po nowo wybudowanych wiaduktach kolejowych [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągiem z Katowic w stronę Ligoty po nowo wybudowanych wiaduktach kolejowych [ZDJĘCIA]
Z końcem kwietnia pociągi między stacjami Katowice i Katowice Ligota pojadą po nowych wiaduktach. Podróżni skorzystają z peronu nr 2 na głównej stacji w stolicy województwa. To kolejne efekty wielkiej inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowanej między Będzinem a Katowicami Piotrowicami, dzięki której podróżni zyskają bezpieczną i bardziej dostępną kolej. Prace są dofinansowane z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?
Co dalej z budową ostatniego, brakującego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia? Niestety, na rozstrzygniecie przetargu na realizację tej bardzo ważnej inwestycji jeszcze poczekamy. Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie stanowiła istotne połączenie dla miejscowości na południowych obrzeżach stolicy Dolnego Śląska, tworząc prawie 4-kilometrowy odcinek trasy.
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polski
Kolejna duża inwestycja w zachodniej części Polski. Tym razem swoją nową inwestycję zrealizuje Grupa Arctic Paper. Spółka zainwestuje województwie lubuskim, w Kostrzynie nad Odrą, w którym to mieście posiada wielką fabrykę.
Ignatki Forestinwestycja
Pokaż inwestycję
Ignatki Forest
Białystok, Działkowa 1
     Hossa House sp. z o.o. sp. k.                firma
Pokaż firmę
Hossa House sp. z o.o. sp. k.
Wrocław, ul. Andrzeja Kmicica 1a lok. 6
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w ALDI – 207 sklepów z fotowoltaiką do końca 2024 r.
ALDI intensyfikuje swoje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, stawiając na fotowoltaikę i innowacyjne rozwiązania energetyczne. W 2024 roku sieć znacząco zwiększyła liczbę obiektów wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania w zakresie odzysku ciepła.
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentówartykuł
Pokaż artykuł
Firmy inwestują miliony w rozwój przemysłu w Małopolsce. KPT wspiera lokalnych producentów
Dwa przedsiębiorstwa z południowej Polski zrealizują inwestycje warte łącznie blisko 22 miliony złotych dzięki wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Krakowski Park Technologiczny przyznał ulgę podatkową firmom z branż meblarskiej i instalacyjnej. Wspólnym mianownikiem tych inwestycji są nowoczesne technologie, rozwój mocy produkcyjnych i umacnianie pozycji firm na rynkach krajowych i zagranicznych.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w woj. podlaskim
Kolejne dwie polskie firmy zainwestują w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Obie inwestycje zostaną zrealizowane przy wsparciu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. (SSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Producent słynnych "Beskidzkich Paluszków" inwestuje w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Producent słynnych "Beskidzkich Paluszków" inwestuje w woj. małopolskim
Firma Aksam z Osieka to znany producent przekąsek, który już drugi raz sięgnął po ulgę podatkową w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Pierwszą decyzję o wsparciu otrzymał w 2023 roku, dziś wraca do Krakowskiego Parku Technologicznego z planami na dużo większe przedsięwzięcie.
Mieszkania komunalne w Łodzi. Nowe bloki i remonty lokali w centrumartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkania komunalne w Łodzi. Nowe bloki i remonty lokali w centrum
Ponad 3 mln zł wyniesie koszt trwających właśnie remontów lokali komunalnych, które niebawem znów będą dostępne dla łodzian. Będą też nowe mieszkania w zasobie miejskim – za 35 mln zł przy ul. Lubelskiej 9/11 stanie dom, który zapewni 70 takich lokali. Na obie inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Ponad miliard złotych z UE na rozwój województwa łódzkiegoartykuł
Pokaż artykuł
Ponad miliard złotych z UE na rozwój województwa łódzkiego
Do województwa łódzkiego z Unii Europejskiej trafi w tym roku ponad 1 mld zł. Część tej kwoty zostanie przeznaczona na OZE, transport zbiorowy, gospodarkę wodno-ściekową i zachowanie ekosystemów.
Jeden z największych polskich producentów drobiu inwestuje w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z największych polskich producentów drobiu inwestuje w woj. pomorskim
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o. o. wydała decyzję o wsparciu w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Mielewczyk sp. z o. o. Rodzinny lider produkcji drobiu zainwestuje ponad 162 mln zł w budowę zakładu przetwórstwa w Dzierżążnie (powiat kartuski, województwo pomorskie), zwiększając moce produkcyjne i tworząc nowe miejsca pracy.
Na północy Wrocławia powstaje nowa kładka pieszo-rowerowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na północy Wrocławia powstaje nowa kładka pieszo-rowerowa [FILM]
Wrocław, zwany ze względu na największą ilość mostów i kładek w Polsce – polską Wenecją, wzbogaci się o kolejną nową kładkę pieszo-rowerową. W północnej części stolicy Dolnego Śląska, nad Widawą, tuż przed jej ujściem do Odry, w Lesie Rędzińskim, powstaje 40-metrowy obiekt wraz z liczącymi 100 metrów najazdami.
REKLAMA